3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 170-171. Sayfa Cevapları Meb Yayınları

h
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 549
Yanıt Sayısı: 7
4 sene önce

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Meb Yayınları Doğayı Koruyalım Etkinlik Soruları ve Cevapları Sayfa 170, 171


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 170 Cevabı

Toprağın, havanın ve suyun kirlenmesi insanların yaşamını sizce nasıl etkiler?

Cevap : Toprağın, havanın ve suyun kirlenmesi insanların hayatını olumsuz yönde etkiler. Torak, su ve hava insanların hayatlarının devamı açısından büyük bir önem taşır. Bunlar olmazsa insanlar yok olur. İşte bu nedenle su, toprak ve havanın kirletilmesi engellenmeli ve korunması sağlanması gerekmektedir. Toprak bizlere yiyecek, hava oksijen, su ise tarım için ve içecek olarak ihtiyacımız vardır.


Doğayı Koruyalım

Bugün sınıfımıza elinde fidanlarla bir amca geldi. Arkadaşlarım ve ben, önce bu durumu merak ettik ve heyecanlandık. Sınıfımıza gelen misafirimiz TEMA Vakfında çalışan bir gönüllüymüş. Bizlere çevremizi temiz tutmanın, ağaç dikmenin, doğayı korumanın insanlar için neden önemli olduğunu anlattı. Canlıların sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri için beslenmeye, temiz su ve havaya ihtiyaçları varmış. Ne yazık ki günümüzde hava, su ve toprak kirliliği çeşitli nedenlerle artmış. Çevremizi korumak için tedbirler almalıymışız. Bu yüzden hepimizin özellikle de çocukların bilinçlendirilmesi gerekiyormuş. Anlattıklarını dikkatlice dinlemeye devam ettim. Çöpleri çöp kutusuna atmak, ormanları korumak, ağaçlara zarar vermemek, denizleri ve gölleri kirletmemek, hayvanları korumak, enerji tasarrufu yapmak doğanın korunması için çok önemliymiş. Akşam eve geldiğimde çevrenin korunması ile ilgilenen TEMA Vakfının dışında diğer kuruluşları araştırdım. ÇEKÜL, ÇEVKO bunlardan bazılarıydı. Yaptığım araştırmalardan sonra doğayı, çevreyi korumanın ve onları gelecek nesillere güzel bir şekilde bırakmanın önemini anladım. Bu, hepimizin yapması gereken bir görevdi. Unutmamalıyız ki geleceğimiz için doğayı ve çevreyi korumalıyız!


Doğayı ve çevreyi korumak için siz neler yapıyorsunuz?

Cevap :  Doğayı ve çevreyi korumak için çöpleri geri dönüşüme kazandırıyorum. Ayrıca çevreye fidanlar dikiyorum. Çöpleri çöp kovasına atar, atmayanlar ise uyarırım.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 171 Cevabı

Etkinlik Zamanı

Aşağıdaki soruların cevaplarını altlarına yazınız.


Çevreye duyarlılığı arttırmak ve çevre temizliğinin önemini anlatmak için bir slogan yazınız.

Cevap :  Çevreyi Koru Sağlıklı Yaşa, Doğa İnsan Elle, Güzellikler Diyarı Ormanlarımız gibi slogan örnekleri yazılabilir.

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)