3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 173-174-175. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları Sayfa  173, 174, 175  Sorumluluk Projeleri  Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 173 Cevabı

SORUMLULUK PROJELERİ

Ülkemizde ailemizle birlikte mutlu ve güvenli bir şekilde yaşıyoruz. Ancak bütün çocuklar bizim gibi şanslı değil. Savaşlar yüzünden ülkelerini terk etmek zorunda kalan çocuklar, kadınlar ve yaşlılar var. Bu insanların bir kısmı güvenli bir şekilde yaşayabilmek için ülkemize gelmektedir. Ülkemizde yeni bir hayata başlamak isteyen insanlar olabilir. İster zorunlu isterse gönüllü gelsinler bu insanlara yardımcı olmalıyız. Çünkü diline, yaşayışına, kültürüne yabancı olan bir ülkede yaşamak çok da kolay değildir. Peki, bu arkadaşlarımız için neler yapabiliriz? Hangi projelere katılabiliriz?

Bu arkadaşlarımız için yardım faaliyetlerine katılabiliriz. Arkadaşlarımızın kıyafet, kitap, kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşılamak için yardım projeleri yapabiliriz.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 174 Cevabı

Ülkemizde yaşayan farklı kültürdeki çocuklar ile ilgili hangi projeleri yapabiliriz? Açıklayınız.

Cevap :  Ülkemizde yaşayan farklı kültürdeki çocuklar için Türkçe dersleri verilebilir, örf ve adetlerimiz hakkında bilgiler verilebilir ve bu çocuklara okul araç ve gereçleri konusunda yardım yapılabilir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 175 Cevabı

Etkinlik

• Sınıfınızda farklı ülkelerden gelen arkadaşlarınız için bir etkinlik yapmak istiyorsunuz. Bunun için hangi hazırlıklar yapılabilir? Yazınız.

Cevap :  Sınıfımızda var olan farklı ülkelerden gelen arkadaşlarımız için yerli malı ve yiyecekler getirilerek kaynaşmalar sağlanabilir ve bunlara temel eser kitaplarından hediyeler verilebilir.


• Hazırladığınız etkinlik için sınıfınızı süslediğinizi hayal ediniz. Aşağıda verilen resim ile sizin hayal ettiğiniz resim arasında fark var mıdır? Söyleyiniz. Daha sonra verilen resmi boyayınız.

Cevap : Hayır yoktur. Güzel bir resimdir. aşağıdaki resmi boyamanız gerekmektedir.

Our Score

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir