3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 74-75-76. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

h
Üyelik Zamanı: 1 sene önce
Konu Sayısı: 549
Yanıt Sayısı: 7
4 sene önce

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Ders Kitabı Sayfa 74-75-76. Planlı Yaşam Metni Etkinlik Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Ders Kitabı Sayfa 74 Cevapları

Arkadaşlar ben, hem haftalık hem de aylık planlar yaparım. Yaptığım planlara uymaya da dikkat ederim. Planlı yaşamanın hayatımı nasıl etkilediğini sîzlere anlatmak istiyorum. Görselleri inceleyerek anlattıklarımla ilişkilendiriniz.

Hafta içi okula gittiğim için sabahları saat yedi buçukta uyanırım. Elimi yüzümü yıkar, kahvaltımı yaparım. Planıma uymayıp geç kalkarsam kahvaltımı yapamam. Bu durum hem sağlığımı hem de okul başarımı olumsuz etkileyebilir. Ailemle birlikte akşam yemeğimizi saat yedide yeriz. Yemekten sonra annemle veya babamla ev ödevlerimi kontrol ederiz. Hatalarım varsa hatalarımı beraber düzeltiriz. Böylece derslerim için onlardan yardım almış olurum. Bu durum, okul başarımı artırır. Okuldan saat 15.00’te eve dönerim. Bir saat dinlenirim. Daha sonra ödevlerimi yaparım. Ödevlerim bitince de kardeşimle veya arkadaşlarımla oyun oynarım. Ödev ve oyun için iki saatlik bir süreye ihtiyacım var. Planım sayesinde dinlenmeye, oyun oynamaya ve ödevlerimi yapmaya zaman ayırabiliyorum. Akşamları planıma uygun olarak ailemle birlikte televizyon izleriz. Bazı akşamlar ise oyunlar oynarız. Ailemle birlikte zaman geçirmek beni mutlu eder. Cumartesi ve pazar günleri yüzme kursuna gidiyorum. Hafta sonumu yüzme kursumun saatlerine göre planlıyorum. Yüzmeyi çok seviyorum. İleride iyi bir yüzücü olmak istiyorum. Günlük ve haftalık plan yaparken öğünlerime yeterli zaman ayırırım. Kahvaltımı, öğle yemeğimi ve akşam yemeğimi planımda belirlediğim saatlerde yerim. Öğün atlamam, bu da benim sağlıklı olmamı sağlar.

Görselde planlı bir plan yaptığı içim bütün işleri kolay bir şekilde yapmaktadır. İşte bu nedenle hayatımızı sürekli olarak hedefimiz doğrultusunda planlamamız gerekmektedir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları

Plan yapmazsak hangi zorluklarla karşılaşabiliriz?

Cevap : Hayatımızda plan yapmazsak eğitim, günlük hayatımızda ve gelecek hedeflerimizde sürekli olarak sorunlar ve sıkıntılar yaşayacağımız görülmektedir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evrensel İletişim Yayınları Ders Kitabı Sayfa 76 Cevapları

Çalışma Yapalım

• Gün içinde yapmanız gereken işlerin neler olduğunu düşününüz. Bir gününüzü planlayarak aşağıdaki tabloyu doldurunuz.

Cevap :

6.30 uyanma

6.30- 7,30 kahvaltı okula hazırlık

8.00 15.00 okulda eğitim ve öğle yemeği.

15.30 16.30 yemek ve oyun zamanı

16.30 19.00 ders çalışma ve okula hazırlık

19.00 22.00 aile ile zaman geçirme

22.00 6,30 uyku zamanı

• Plan yapmak size neler kazandırır? Açıklayınız.

Cevap :  Plan yapmak bizlere zamandan tasarruf etmemizi ve ihtiyacımız olan konulara zaman ayırmamız konusunda yarar sağlamaktadır. İşte bu nedenle sürekli olarak planlı yaşam sürmemiz gerekmektedir.

Sesli Konu Anlatımı 3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 74-75-76. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)