5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-128-129-130. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 127-128-129-130 Ekonomik Faaliyetler Meslekleri Etkiler Metni Etkinlik Cevapları

EKONOMİK FAALİYETLER MESLEKLERİ ETKİLER


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 127 Cevapları

Hazırlık Çalışması

A) Gelecekte hangi mesleği seçmeyi düşünüyorsunuz? Meslek tercihinizde etkili faktörler nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap : Ben gelecekte Doktor olmak istiyorum. Bu mesleği tercih etmemin sebebi içimde ki insan sevgisi. İnsnaların sorunlarına ve hastalıklarına çare olma isteği.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 130 Cevapları

Araştıralım Paylaşalım

B) Yaşadığınız yer ve çevresindeki ekonomik faaliyetlere bağlı olarak gelişen meslekleri araştırınız. Araştırma sürecinde elde ettiğiniz bilgilerle bir poster çalışması hazırlayınız. Hazırladığınız poster çalışmasını arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap : Yaşadığım bölge Rize. Bu bölgede ormanlık alanların fazla olması sebebi ile bir çok kişi ormancılık mesleğine yönelmiştir. Bu ormanlarda çeşitli bitki ve meyve üreterek geçimini sağlamaktadırlar.

Sıra Sizde

C) Tarım, hayvancılık, ormancılık, sanayi, ticaret, turizm, madencilik ve hizmet sektörüne bağlı olarak gelişen mesleklerin neler olduğunu defterinize tablo hâlinde yazınız.

Cevap : Çiftçilik, ziraat mühendisliği, veterinerlik, şoförlük, turist rehberliği, aşçılık, maden mühendisliği, kuyumculuk gibi meslekler bu sektörlerin aracılığı ile ortaya çıkmış olan mesleklerdir.

Sesli Konu Anlatımı 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-128-129-130. Sayfa Cevapları Anadol Yayıncılık

Our Score

Sohbete katılın

2 yorum

  1. Elinize sağlık çok güzel bir açıklama teşekkür ederim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir