7. Sınıf Din Kültürü Kitabı 23-24. Sayfa Cevapları Gün Yayıncılık

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
4 hafta önce

7. Sınıf Din Kültürü Kitabı Gün Yayıncılık Ahiret İnancının İnsan Davranışlarına Etkisi Cevapları Sayfa 23, 24


Ahiret İnancının İnsan Davranışlarına Etkisi Cevapları


7. Sınıf Din Kültürü Kitabı Gün Yayıncılık Sayfa 23-24


Soru : “Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” (Tirmizî, Sıfâtü’l-Kıyâme, 25.) hadisi bize ne anlatmak istemektedir?


Kısa Cevap : ““Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” hadisi bize ne anlatmak istemektedir?” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

İnsanlar hayatın hızında kendi yaptıkları davranışları çoğu zaman kontrol edemezler.

İnsanın bu davranışları konusunda zaman zaman oturup düşünmesi ve yapmış olduğu her berekete kendini sorgulaması hayatta başarılı olmasını ve yapmış olduğu hatalar büyümeden önlem almasına yardımcı olacaktır.

Tıpkı dünyada olduğu gibi insanın davranışlarını ahiret açısından sorgulanması ve böylece ahirete düşünerek yapmış olduğu kötülüklerden ve haksızlıklardan vazgeçmesi insanın hesabını kolay olmasına ve dünya hayatını düzenlemesine yardımcı olacaktır.

Günlük olarak veya zaman zaman durulup gerek ibadetlerimizi gerekse de yapmış olduğumuz davranışlardaki anlamları düşünerek hayatımızı kontrol etmeli ve hayatımıza düzenleme yaparak devam etmeliyiz.


7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 24 Cevapları


“7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayıncılık Sayfa 23-24 Cevapları”


Soru : Yukarıdaki şema üzerinde arkadaşlarınızla konuşunuz. Bu şemayı siz hazırlasanız yazılanlara başka neler eklemek isterdiniz? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.


Cevap :

Yukarıdaki şemaya baktığım zaman gerçekten de ahirete hapislerinden bir insan Allah’ın emirlerine karşı gelmekten sakınır ve bu ömürleri yerine getirmekten mutluluk duyar.

Ahirette yepyeni bir hayat başlayacağını bildiği için ölümden Korkmaz ve ömrünü çok iyi değerlendirir, yaptıklarından hesaba çekileceğini bildiği için davranışlarını sürekli kontrol eder.

Kötülüklerden uzak durur ve ölümün bir yok oluş değil de yeni bir başlangıç olduğunun bilincinde olur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)