“Ahirette buluşmak”, “Ahirette kavuşmak”, “İşimiz ahirete kaldı.” gibi sözler niçin söylenir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
3 hafta önce

7. Sınıf Din Kültürü Kitabı “Ahirette buluşmak”, “Ahirette kavuşmak”, “İşimiz ahirete kaldı.” gibi sözler niçin söylenir? Bu ifadelerin anlamı hakkında neler biliyorsunuz? konusunu kısaca ele alacağız. 


““Ahirette buluşmak”, “Ahirette kavuşmak”, “İşimiz ahirete kaldı.” gibi sözler niçin söylenir? Bu ifadelerin anlamı hakkında neler biliyorsunuz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

“Ahirette buluşmak”, “Ahirette kavuşmak”, “İşimiz ahirete kaldı.” gibi sözler bu dünyadayken bir daha dünya gözüyle birbirimizi göremeyeceğimize veya bu dünyadayken olmayan bir şeyin imkansız olan birşeyin ancak ahirette olabileceğinden bahsetmektedir.


““Ahirette buluşmak”, “Ahirette kavuşmak”, “İşimiz ahirete kaldı.” gibi sözler niçin söylenir? Bu ifadelerin anlamı hakkında neler biliyorsunuz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

“Ahirette buluşmak”, “Ahirette kavuşmak”, “İşimiz ahirete kaldı.” gibi sözler sevdiği veya sevmediği bir kimseyle olan kavuşma veya bir hakkın alınması gibi adaletin sağlanmadığı bir durumda mahşerde kavuşmaktan veya hakkının alınmasından bahsedilen sözlerdir.

Bu dünyadayken sevdiklerimizle vefat etmesi veya onları bir daha görevimiz gibi durumlarda insanlar “ahirette buluşmak” veya “ahirette kavuşmak” ifadelerini kullanırlar.

“İşimiz ahirete kaldı” ifadesi ise genelde bu dünyadayken adaletin sağlanmadı düşünüldüğünde veya hakkımızı almanın mümkün olmadığı bir yerde hakkımızı almak istediğimiz kişiden hakkımızı ahireti alacağımız ifade eden bir sözdür. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)