Ailenizden iki kişiye “Dua ederken ne hissediyorsunuz?” ve “Niçin dua ediyorsunuz?” sorularını yöneltiniz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 6 ay önce
Konu Sayısı: 89
Yanıt Sayısı: 0
5 ay önce

5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Ailenizden iki kişiye “Dua ederken ne hissediyorsunuz?” ve “Niçin dua ediyorsunuz?” sorularını yöneltiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Ailenizden iki kişiye “Dua ederken ne hissediyorsunuz?” ve “Niçin dua ediyorsunuz?” sorularını yöneltiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Ailemdeki iki kişiye “dua ederken ne hissediyorsunuz” diye sorduğum zaman genel olarak çok mutlu, huzurlu ve Allah’ın dualarını kabul edeceklerini bildikleri için ümitli hissettiklerini söylediler.

Ailemdeki iki kişiye ne için dua ediyorsunuz diye sorduğum zaman da genel olarak; dualarının daha önce de kabul olduğunu, Allah’tan istenilmesi gerektiğini ve Allah’tan istenildiği zaman mutlaka Allah’ın yardım edeceğini söylediler.


“Ailenizden iki kişiye “Dua ederken ne hissediyorsunuz?” ve “Niçin dua ediyorsunuz?” sorularını yöneltiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Ailemdeki kişilere “dua ederken ne hissediyorsunuz” diye sorduğum zaman bana “dua ederken içlerinde ayrı bir enerji ve hissin oluştuğunu, ümitli olduklarını, kendilerini yalnız hissetmediklerini, Allah’ın kendilerine koruduğunu ve dualarını kabul edeceğini bildikleri için güvende ve iyi hissediyoruz ” dediler.

Ailendeki kişileri “niçin dua ediyorsunuz” diye sorduğum zaman bana dua etmenin kendilerine iyi hissettirdiğini, daha önce dua ettikleri ve dualarında ısrarcı oldukları zaman dualarının kabul olduğunu veya duaları kabul olmasa bile daha farklı şekillerde kendilerine hayır kapılarının açıldığını, huzurlu ve mutlu hissettiklerini bir gün yalnız olmadıklarını hissederek kendilerine daha güçlü hissettiklerini söylediler. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)