Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
3 hafta önce

6. Sınıf Din Kültürü Kitabı Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Allah Celle celalühü’nün vahiy göndermesi sayesinde insanlar yaratıcıları olan Allah’ı nasıl tanımaları ve nasıl ibadet etmeleri gerektiğini, geri ibadet gerek toplumsal emir ve yasakları öğrenmiş ve cennete girme yolu kendileri için kolaylaşmıştır.


“Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin insanlara ne gibi faydaları olmuştur? Örnekler vererek açıklayınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Allah Teala’nın vahiy göndermesi bizlerin gerek dünya gerek ahiret hayatımızı düzenlememiz için çok önemlidir.

Dünya ve ahiret hayatında nasıl bir düzenin olması gerektiği, tevhid inancı, ibadet bilgileri ve toplumsal ilişkilerin nasıl olması gerektiği vahiylerle bizlere bildirilir.

Bu vahiyler sayesinde yaratıcımız olan Allah’ı tanımak, bizlere olan Emir ve yasaklarını bilerek hareket etmek ve Allah’ın rızasını kazanarak dünya ve ahiret saadetini sağlamak vahiy sayesinde olur. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)