Başarılı olmak isteyen iki sporcunun durumlarını irade ve sorumluluk açısından karşılaştırınız.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
3 hafta önce

8. Sınıf Din Kültürü Kitabı Başarılı olmak isteyen iki sporcunun durumlarını irade ve sorumluluk açısından karşılaştırınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Başarılı olmak isteyen iki sporcunun durumlarını irade ve sorumluluk açısından karşılaştırınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Başarılı olmak isteyen kendi iradelerini kullanarak çalışmaları, yapmaları gereken antrenmanları aldatmadan yapmaları, sağlıklı beslenme gibi hayat düzenine dikkat etmeleri üzerlerine düşen sorumluluklardır.


“Başarılı olmak isteyen iki sporcunun durumlarını irade ve sorumluluk açısından karşılaştırınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Şüphesiz ki her sporcu başarılı olmak ister ve başarmak için yarışmalara katılır.

Ancak başarılı olmak kabiliyetle beraber kişinin çalışması, antrenman ve sporunu aksatmaması, sağlıklı beslenme ve uyku düzeni gibi hayat düzenine dikkat edilmesi ile doğrudan alakalıdır.

Başarmak isteyen sporcu antrenmanlarını ve yapması gereken bu sorumlulukları aksatmadan yaparak yarışmaya dikkatle ve hızla çalışır.

Hocasının kendisine öğretmiş olduğu şeyleri ve dikkat etmesi gereken şeyleri dikkat ederek başarısını arttırmayı amaçlayarak yılmadan buna devam eder.

Yarışmaya girdiği zaman ise işin sonucunu Allah’a tevekkül eder ve elinden gelen her şeyi yapar.

Bunlar kişinin iradesinde ve sorumluluğunda olan işlerdir. Tevekkül ise Allah’ adır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)