Bir şey kendi kendine var olabilir mi? Niçin?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 5 ay önce
Konu Sayısı: 122
Yanıt Sayısı: 0
5 ay önce

5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Bir şey kendi kendine var olabilir mi? Niçin? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Bir şey kendi kendine var olabilir mi? Niçin?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence yeryüzünde hiçbir şey kendi kendine var olamaz. Çünkü eğer bir şeyler kendi kendine var olsaydı her şeyin aynı düzen içerisinde tekrardan var olması gerekirdi.

Ancak görüyoruz ki var olan şeylerden bir kısmı olmuyor bir kısmı oluyor. Demek ki bu bir yaratıcının tercihi ve yaratması ile meydana geliyor.


“Bir şey kendi kendine var olabilir mi? Niçin?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence yeryüzünde hiçbir şey kendi kendine meydana gelmez.

Eğer böyle bir şey olacak olsaydı bunun örnekleri olması gerekirdi ki o zaman her şey aynı zaman diliminde tekerrür ederdi.

Ancak bakıyoruz ki şartlar oluşmasına rağmen yağmurun yağması, karın yağması, doğa olayları gibi birçok olay olmuyor ya da başka zamanlarda oluyor.

Bilimsel olarak neden olduğu veya olmadığı açıklanamayan bu olaylar veya farklı zamanlarda gerçekleşen ve bilimin açıklayamadığı bazı olaylar şüphesiz ki bir yaratıcının olduğunu göstermekte ve bu olayların bir yaratıcının izniyle gerçekleştiğini ifade etmektedir.

Bir kalem, herhangi küçük bir alet bile kendi başına olamazken kaynaktaki bu kadar olayın tek başına ve kendi kendine meydana geldiğini düşünmek bence çok mantıksız. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)