Büyüklerinize “Güzel ahlaklı insanlarda ne gibi özellikler olur?” sorusunu yönelterek cevaplarını not ediniz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 5 ay önce
Konu Sayısı: 122
Yanıt Sayısı: 0
5 ay önce

4. Sınıf Din Kültürü Kitabı Büyüklerinize “Güzel ahlaklı insanlarda ne gibi özellikler olur?” sorusunu yönelterek cevaplarını not ediniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Büyüklerinize “Güzel ahlaklı insanlarda ne gibi özellikler olur?” sorusunu yönelterek cevaplarını not ediniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Büyüklerime “güzel ahlaklı insanlarda ne gibi özellikler olur? “Diye sorduğum zaman bana şu cevapları verdiler. Güzel ahlaklı insanlar yalandan kaçınan, insanları kırmamaya özen gösteren, yardımsever adil ve pozitif insanlarmış.


“Büyüklerinize “Güzel ahlaklı insanlarda ne gibi özellikler olur?” sorusunu yönelterek cevaplarını not ediniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Büyüklerinden edindiğim bilgiye göre, güzel ahlaklı insanların özellikleri; yardımsever, adil, hoşgörülü, iyiliksever, sevdiklerinin iyi ve kötü günlerinde yanında olan virgül vefalı, sır tutan, emaneti koruyan ve kollayan, söz verdiği zaman yerinde tutan güzel insan olmalarıymış.

Güzel ahlak dinimizin tavsiye ettiği ve her insanın elde etmesi gereken çok büyük bir Erdem ve insanlarda bulunduğu zaman toplumu güzelleştiren çok güzel bir yoldur.

Güzel ahlaklı insanları herkes sever ve onlara güvenir. Bu insanların iyi niyetine suistimal etmek isteyen çok kişiler olsa da bir insan güzel ahlaklı olmalı ancak kendini suistimal edecek kadar da saf olmamalıdır.

Gerektiğinde kibarca reddetmeyi bilmeli ancak bunu insanları kırmadan yerine getirmelidir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)