Günlük hayatınızda duyduğunuz din ile ilgili üç sözcüğü yazınız.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
1 ay önce

4. Sınıf Din Kültürü Kitabı Günlük hayatınızda duyduğunuz din ile ilgili üç sözcüğü defterinize yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Günlük hayatınızda duyduğunuz din ile ilgili üç sözcüğü defterinize yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Günlük hayatımda dinle ilgili en çok duyduğum kelimelerden üç tanesi ” maşallah, inşallah ve Allah korusun “kelimeleridir.


“Günlük hayatınızda duyduğunuz din ile ilgili üç sözcüğü defterinize yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Büyüklerimiz Müslüman oldukları ve günümüzde genel olarak insanların dini İslamiyet olduğu için Müslüman olsun veya olmasın Türk kültüründe yetişen kişiler birçok İslami terimi bilmeyerek de olsa kullanırlar.

Günlük hayatta insanlar dua maksadıyla veya dua maksadı olmaksızın herkesin kullandığı alışılagelmiş ifadeler olduğu için birçok dini ifade kullanırlar. Bu ifadeler “inşallah, maşallah, Allah korusun Birgül Allah bağışlasın Birgül Allah yardımcın olsun Birgül Allah analı babalı büyütsün Birgül Allah bir yastıkta kocatsın bir gün Allah afetinden esirgesin bir gün Allah affetsin, Allah uzun ömürler versin bir gün sübhanallah, hay Allah, Allah’a ısmarladık, selametle, tövbe estağfurullah, hay maşallah , haydi inşallah ” gibi ifadelerdir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)