3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 169-170-171-172. Sayfa Cevapları Evrensel İletişim Yayınları

Bu konu h tarafından 3 sene önce açıldı, 1986 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
h
Üyelik Zamanı: 6 ay önce
Konu Sayısı: 549
Yanıt Sayısı: 7
3 sene önce

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 169, 170, 171, 172  Milli Birlik Ve Beraberlik Etkinlik Soruları ve Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 169 Cevabı

MİLLÎ BİRLİK VE BERABERLİK

Kurtuluş Savaşı’mız, millî birlik ve beraberliğimizin en önemli örneğidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında Türk milletinin fedakârlıklarıyla Millî Mücadele kazanılmıştır. Türk halkı canını, malını vermiş ama ülkesini vermemiştir. Dinî bayramlarımız toplumsal paylaşımların olduğu günlerdir. Bu günlerde dargınlar barışır. İhtiyaç sahiplerine yardımlar yapılır. Yaşlılar ziyaret edilir. Çocuklara hediyeler verilir. Dinî bayramlarda yardımlaşma ve dayanışma gibi değerlere daha çok önem verilir. Bu yüzden millî bayramlarımız, millî birlik ve beraberliğimizin hissedildiği özel günlerdendir. Millî bayramlarda evlerimizin pencerelerine, balkonlarına Türk bayrakları ve Atatürk posterleri asılır. Aynı değerlere sahip olmak birbirimize olan sevgi ve saygımızı arttırır.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 171 Cevabı

Millî birlik ve beraberlik bizlere neler kazandırır? Söyleyiniz.

Cevap : Milli birlik ve beraberlik hisleri güçlenmektedir. Toplumda dayanışma ve yardımlaşma duyguları güçlenmektedir. Ülkemizin dış güçlere karşı birlik olduğu gösterilmektedir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evrensel İletişim Yayınları Sayfa 172 Cevabı

Çalışma Yapalım

• Millî birlik ve beraberliğimizin bizlere neler kazandırdığını araştırınız. Araştırma sonuçlarını aşağıdaki boş alana yazınız. Öğrendiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap : Milli birlik ve beraberlik bizlerin bağımsızlığı için çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu sayede milletimiz içinde toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hisleri kuvvetli bir hal alacak daha güçlü bir devlet haline gelecektir. Milli birlik ve beraberlik içinde olan bir devlet ve milletten bütün düşmanlar korkar.


Ödevini Bulamadıysan ARA
öZgE
ÜYELİKSİZ
3 sene önce
ÖDEVİME YARDIMCI OLDUNUZ SAYFA SAYFA CEVAPLARI KOLAYLIKLA YAPABİLİYORUM ELİNİZE SAĞLIK
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
  • 10 Kayıtlı Üye
  • 1469 Konu
  • 607 Cevap
  • Son Üye h
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)