“Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” hadisi bize ne anlatmak istemektedir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
4 hafta önce

7. Sınıf Din Kültürü Kitabı “Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” hadisi bize ne anlatmak istemektedir? konusunu kısaca ele alacağız. 


““Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” hadisi bize ne anlatmak istemektedir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

“Hesabı çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın! “Hadisi bizlere dünyadayken yapmış olduğumuz bütün davranışlarımıza dikkat etmemiz ve bunları zaman zaman sorgulayarak hareketlerimizi düzenlememizi ve böylece hesap gününde bu kadar bir hesap vermemizi öğütler.


““Hesaba çekilmeden önce kendinizi hesaba çekin, büyük hesap günü için kendinizi hazırlayın!” hadisi bize ne anlatmak istemektedir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İnsanlar hayatın hızında kendi yaptıkları davranışları çoğu zaman kontrol edemezler.

İnsanın bu davranışları konusunda zaman zaman oturup düşünmesi ve yapmış olduğu her berekete kendini sorgulaması hayatta başarılı olmasını ve yapmış olduğu hatalar büyümeden önlem almasına yardımcı olacaktır.

Tıpkı dünyada olduğu gibi insanın davranışlarını ahiret açısından sorgulanması ve böylece ahirete düşünerek yapmış olduğu kötülüklerden ve haksızlıklardan vazgeçmesi insanın hesabını kolay olmasına ve dünya hayatını düzenlemesine yardımcı olacaktır.

Günlük olarak veya zaman zaman durulup gerek ibadetlerimizi gerekse de yapmış olduğumuz davranışlardaki anlamları düşünerek hayatımızı kontrol etmeli ve hayatımıza düzenleme yaparak devam etmeliyiz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)