İnsanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler nelerdir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
3 hafta önce

8. Sınıf Din Kültürü Kitabı İnsanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler nelerdir? Aile büyüklerinize sorarak defterinize yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“İnsanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler nelerdir? Aile büyüklerinize sorarak defterinize yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

İnsanlar diğer canlılardan farklı kılan en büyük özelliği aklıdır. Aile büyüklerim insanın bu akıl sayesinde kendini geliştirebildiğini ve diğer canlılardan farklı olduğunu ifade ettiler.


“İnsanı diğer canlılardan farklı kılan özellikler nelerdir? Aile büyüklerinize sorarak defterinize yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yeryüzünde milyonlarca canlı türü vardır. Bu canlı türleri hepsinde ortak özellik besin ihtiyaçlarının olması büyümeleri ve zamanı gelince ölmeleri gibi özelliklerdir.

Bitkiler hayvanlardan farklı şekillerde olsa da hayvanların yapısı insanların yapısına büyük derecede benzer.

Ancak hayvanlarda ve bitkiler de bulunmayan bir özellik vardır ki o da insanda olup “akıl” sır.

Hayvanlar insanlar gibi akıllı olmadıkları için kendilerinin doğduğundan beri kendilerine verilen özellik ne ise onu devam ettirirler.

İnsan ise kendini geliştirebilme ve farklılıklar içerisinde olma özelliği sayesinde birçok alanda kendini geliştirebilir ve birçok işler yapabilir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)