Nâs suresinin anlamını dikkate alarak yukarıdaki şemayı ve surenin vermek istediği mesajı değerlendiriniz.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
3 hafta önce

7. Sınıf Din Kültürü Kitabı Nâs suresinin anlamını dikkate alarak yukarıdaki şemayı ve surenin vermek istediği mesajı değerlendiriniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Nâs suresinin anlamını dikkate alarak yukarıdaki şemayı ve surenin vermek istediği mesajı değerlendiriniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Nas suresinin anlamını dikkate alarak yukarıdaki şemayı ve sürenin vermek istediği mesajı beraber incelediğimiz zaman vesveseden ve vesvese kötü işlere sebep olup insanı bunaltabileceğinden dolayı vesvese verenlerin şerrinden, insanları korkutan bütün maddi ve manevi varlıkların şerrinden, kötülük yapan bütün insanlardan insan ve şeytanların şerrinden her şeyden Allah’a sığınması gerektiği vurgulanmıştır.


“Nâs suresinin anlamını dikkate alarak yukarıdaki şemayı ve surenin vermek istediği mesajı değerlendiriniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Yukarıdaki şema nas suresinin Bir nevi maddeler halinde açıklanması olup sıralaması gereken şeyleri ifade etmiş ve insanları büyük zarar veren vesvese ve vesvese vericilerden, insanlara kötülük yapan insan ve cinlerin çevreden Allah’a sığınarak insanların güvende olması amaçlanmış ve bizleri sevmemiz gereken şeyler ifade edilmiştir.

NAS SURESİ TÜRKÇE MEALİ

Rahmân ve Rahîm olan Allah´ın adıyla
De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.” 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)