Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 193
Yanıt Sayısı: 0
4 hafta önce

6. Sınıf Din Kültürü Kitabı Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence örnek bir insan dürüstlük, sadakat, vefa , adalet, barışçıl, iyiliksever , güler yüzlü , kibar ve nezaket sahibi , cömert, saygılı, çevreye duyarlı, küçüklere sevgili ve iyi kalpli olmalıdır


“Örnek bir insan hangi özelliklere sahiptir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Örnek bir insan bence envanter riayet eden, sadakat sahibi ve insanları aldatmayan, dürüst olarak yalandan uzak duran, Adalet sahibi olarak kimseye haksızlık etmeyen ve adil hüküm veren, kavgayı ve kötülüğü istemeyerek daima barışçıl olan, zor durumda kalan kişilere iyilik eden iyiliksever, elinden geldiği kadar güler yüzlü olmaya çalışan, kaba hareketlerden uzak durarak kibar ve nezaket sahibi olan, elinden geldiği kadar zorda kalanlara yardım edecek kadar cömert, saygısız hareketlerden uzak durarak saygılı, çevreyi ve çevredeki hayvanlara karşı duyarlı olma özelliklerini taşımalıdır.

Aynı zamanda örnek insan bence hiç hata yapmayan değil aksine hata yaptığın zaman bunu telafi eden ve özür dilemesini bile insandır.

Çünkü insanların her zaman doğruyu yapıp hiç hata yapmaması beklenir bir durum değildir. Önemli olan bunu telafi etmektir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)