Sizce Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Üyelik Zamanı: 6 ay önce
Konu Sayısı: 89
Yanıt Sayısı: 0
5 ay önce

5. Sınıf Din Kültürü Kitabı Sizce Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sizce Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence Allah Celle celalühü’nün her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları ahlaki değerler çerçevesinde ve çok dikkatli olur.

Ancak bizler bunun tam olarak farkına varamadığımız için ülkemize hakim olamama veya kötülük işleme gibi birçok eyleme maalesef ki gerçekleştiriyoruz.


“Sizce Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Bence Allah Celle celalühü’nün her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları bütün insanların aslında istemiş oldukları nezaket ve ahlaki değerler çerçevesinde olurdu.

Ancak nefsimize uyma veya Allah’ın bizi gördüğünü tam olarak bilincinde olamama gibi sebeplerle maalesef ki türlü türlü kötülükler yapmaya meyilliyiz ve bunları yapıyoruz.

Aslında bu gerçeği tam olarak içimize sindirebilsek ve bunu bütün insanlar yapsaydı dünya gerçekten çok güvenilir ve huzur verici bir yer olurdu.

Çünkü bütün insanlar böyle inansaydı gizli ve açık yerlerde bunun hesabına vereceği ve Allah’ın bunu gördüğünü bildikleri için hiç kimse kötülük yapmaya cesaret edemez ya da kötülük yapsa bile arkasından hemen tövbe eder ve kimseye zulmetmezdi.

Böylece mazlumlar ve darda kalmış olan insanlara veya zulme uğramış olan insanlara yardım eli kolaylıkla uzanır ve kimse onlara kötülük yapmaya devam etmezdi. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA
Konuya Bir Cevap Yazın

Sizden Gelenler
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (7)
  • MODERATÖR (2)