Bayrağımızın ve İstiklâl Marşımızın önemiyle ilgili bir kompozisyon yazınız. | Forum Ders Kitabı

Bayrağımızın ve İstiklâl Marşımızın önemiyle ilgili bir kompozisyon yazınız.

Bu konu Sosyal Bilgiler Öğretmeni tarafından 2 sene önce açıldı, 529 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 3 sene önce
Konu Sayısı: 355
Yanıt Sayısı: 3
2 sene önce

5. Sınıf Sosyal Bilgiler yazımızda Bayrağımızın ve İstiklâl Marşımızın önemiyle ilgili bir kompozisyon yazınız. ders konusu kısaca ele alacağız.

CevapBayrağımızın ve İstiklâl Marşımızın önemi hakkında kısa bir kompozisyon

Bayrağımız ve İstiklal Marşımız, biz Türk insanlarının bağımsızlığını ve özgürlüğünü ifade eder. Bayrak uğruna şehit olan insanların kanının rengini alan kutlu al bayrağımız ve Milli mücadelemizin yazılı sembolü olan İstiklal Marşımız ise bizim yegane varlıklarımızdır.

Biz Türk gençlerinin yapması gereken bu değerlere en güzel şekilde sahip çıkıp ve onları bizden sonraki nesle aktarmaktır. Bu görev her Türk bireyinin yegane görevidir. Bu kutlu görevi yapacak cesaret Mustafa Kemalin dediği gibi damarlarımız da ki asil kanda mevcuttur.

İstiklal marşı ve Bayrağımız Biz Türk insanının yegane değerlerinin başında geldiği için bu değerleri korumak bizim ölene kadar ki yegane milli görevimizdir.

Bayrağımızın ve İstiklâl Marşımızın önemiyle ilgili bir kompozisyon yazınız. yazısı hakkında görüş ve önerilerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. Değerli ziyaretçilerimiz yorumlarınız bizim için önemlidir.


Konuya Bir Cevap Yazın


  • 44 Kayıtlı Üye
  • 1469 Konu
  • 600 Cevap
  • Son Üye Mine
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (11)