Çevrenizde yapılan ekonomik faaliyetlerin nüfus, yerleşme, eğitim ve kültür üzerindeki etkileri nedir? | Forum Ders Kitabı

Çevrenizde yapılan ekonomik faaliyetlerin nüfus, yerleşme, eğitim ve kültür üzerindeki etkileri nedir?

Bu konu Sosyal Bilgiler Öğretmeni tarafından 2 sene önce açıldı, 719 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 3 sene önce
Konu Sayısı: 355
Yanıt Sayısı: 3
2 sene önce

Çevrenizde yapılan ekonomik faaliyetlerin nüfus, yerleşme, eğitim ve kültür üzerindeki etkileri nedir? Aşağıda verilen kutucuklara yazınız.

Nüfusa Etkisi : Burada gerçekleştirilen ekonomik faaliyetlerin nüfusa etkisi oldukça fazladır. Çünkü insanlar iş olanakları sebebi ile buralara göç etmektedir.

Yerleşmeye Etkisi : Nüfusun iş ve hayat şartları sebebi ile buraya kayması ile birlikte yerleşmede de bir çok etkisi vardır.

Eğitime Etkisi : Eğitime oldukça fazla katkısı vardır. Değişik coğrafyalardan gelen insanlar ile bilgi alışverişi sayesinde dünyaya bakış açımız değişmektedir.

Kültüre Etkisi : Farklı bölgelerden gelen insanlarla kaynaşarak bir kültür alışverişi sağlanır. Buda toplumu olumlu etkiler.

Çevrenizde yapılan ekonomik faaliyetlerin nüfus, yerleşme, eğitim ve kültür üzerindeki etkileri nedir? yazısı hakkında görüş ve önerilerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. Değerli ziyaretçilerimiz yorumlarınız bizim için önemlidir.


Konuya Bir Cevap Yazın


  • 44 Kayıtlı Üye
  • 1469 Konu
  • 600 Cevap
  • Son Üye Mine
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (11)