Trafik kazalarının önlenebilmesi için neler yapılabileceğini arkadaşlarınız ile tartışınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Trafik kazalarının önlenebilmesi için neler yapılabileceğini arkadaşlarınız ile tartışınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Trafik kazalarının önlenebilmesi için neler yapılabileceğini arkadaşlarınız ile tartışınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Trafik kazalarının önlenebilmesi insanların bilinçlenmesine bağlıdır. . Bunun için film veya reklam gibi alanlarda trafik kurallarının sıkça dile getirilmesi, insanların bu konuda bilinçlendirilmesi ve caydırıcı cezalar getirilerek insanların bu konuda uyarılması büyük fayda sağlar.

Ayrıca hızımızı azaltmak ve araç takibi yaparken mesafeye uymak, çok uygulamaya yorgunken araç kullanmamak hatalı sollama gibi dikkat gerektiren şeylerde ve bütün trafik kurallarına uymak gerekir.


“Trafik kazalarının önlenebilmesi için neler yapılabileceğini arkadaşlarınız ile tartışınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Ülkemizde ne yazık ki hemen hemen her gün ufak veya büyük çapta trafik kazaları meydana gelmektedir.

Bu trafik kazalarından insanlar ya can yada mal kaybı yaşamakta ve büyük sıkıntılara düşmektedirler.

Trafik kazalarının önlenmesi için yapılacak ilk şey insanların bilinçlendirilmesi gerek reklam afişleri gerek TV ve sosyal medya reklamlarında sık sık bu konunun dile getirilmesi ve insanların uyarılması gerekir.

İnsanların sık sık bunları görmesi ve bu konular hakkında uyarılar duymaları onların bilinçlenmesine ve bu konuları sık sık hatırlayarak daha dikkatli olmalarına sebep olacaktır.

Ayrıca trafik yoğunluğunun olduğu yerlerde sık sık denetimler yapılmalı polis devriye ekipleri gezmeli bazen uyarılar ve caydırıcı cezalarla insanlar uyarılmalıdır.

Kıza dikkat edilmesi ve hızlı gidişlerle insanların hayatını tehlikeye atılmaması, araç takip mesafesinde kontrol etmeyi etmeli, çok uygulu ve yorgunken araç kullanmamalı bize az gelse de alkol aldığımız zaman araç kullanmaktan sakınmalıyız. 

Our Score

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir