Trafik kurallarına uyulmaması ile trafik kazaları arasında nasıl bir ilişki olabilir? Tartışınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Trafik kurallarına uyulmaması ile trafik kazaları arasında nasıl bir ilişki olabilir? Tartışınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Trafik kurallarına uyulmaması ile trafik kazaları arasında nasıl bir ilişki olabilir? Tartışınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Trafik kuralları trafik kazalarını önlemek için konulmuştur. Trafik kuralları sayesinde insanlar ne zaman geçip duracaklarını ve levhalara göre nasıl hareket edeceklerini bilirler. Gerek yayalara gerek sürücülere ayrılmış olan kısımları bilerek hareket eder ve güvenli bir yolculuk yaparlar. Trafik kurallarına uyulmaması halinde trafik kazaları kaçınılmaz olur.


“Trafik kurallarına uyulmaması ile trafik kazaları arasında nasıl bir ilişki olabilir? Tartışınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Trafik kuralları neredeyse her gün kullanmış olduğumuz trafik yolunun güvenli olması ve insanların kendilerine bir zarar gelmeden gitmek istedikleri yere gidip gelmelerini sağlar.

Trafik kurallarına uymamak trafik kazalarının en başlıca sebebidir.

Ne kadar çok trafik kurallarına uyulmazsa o kadar çok trafik kazası olur.

İnsanlar trafikte nasıl hareket edeceklerini, nereden geçmeleri gerektiğini nerede durup nerede hareket edeceklerini trafik işaretleri ve levhaları yani trafik kuralları sayesinde bilirler.

Trafik işaret ve levhaları insanlara ne yapmaları gerektiği konusunda bilgiler verir ve bu sayede geçiş ve gidişler güvenli bir şekilde tamamlanır.

Trafik kurallarına uyulmaması halinde kazalar kaçınılmaz olur ve insanların can ve mal güvenliği tehlikeye girer.

Günümüzde yapılan araştırmalar gösteriyor ki trafik kazaları neredeyse tamamı trafik kurallarına uymamak sebebiyle olur. 

Our Score

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir